Centrum Origin Otwock - opieka i terapia w demencji oraz rehabilitacja neurologiczna

2 450 zł

3 miesięcy temu Otwock Zdrowie i piękno 30
Wróć do wyników

Kontak ze sprzedawcą

Kontakt przez

Kliknij by zobaczyć numer 797606112 Napisz wiadomość


Opis

Centrum Origin Otwock położone jest w Mazowieckim Parku Krajobrazowym - zostało zaprojektowane zgodnie z zasadami architektury terapeutycznej. Łącznie dysponuje 126 miejscami, w tym 82 miejscami w programie Origin MemoryCare  dla pacjentów pacjentów z demencją i chorobą Alzheimera oraz 44 miejscami  w programie Orgin NeuroCareoraz dla pacjentów potrzbujących wysokospecjalistycznej rehabilitacji neurologicznej lub ortopedycznej.

 

Zespół lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych i opiekunów medycznych każdego dnia realizuje zindywidualizowane do stanu zdrowia każdego pacjenta programy leczenia i terapii, aby spowolnić postęp choroby lub przywrócić pacjentom najwyższą możliwą sprawność.

Holistyczny model opieki wzorowany na rozwiązaniach stosowanych w ośrodkach Origin w Kanadzie przejawia się szczególnie troskliwą opieką personelu oraz stosowaniem uznanych na świecie metod terapeutycznych, wspomaganych nowoczesną technologią.

Dla programu Origin MemoryCare przeznaczonych jest  5 klastrów dla osób w rożnych stadiach demencji. W 3 z nich znajdują się sale pobytu dziennego, które łączą funkcję jadalni z funkcją sali terapii zajęciowej i treningu funkcji poznawczych. Dla pierwszych pacjentów w stanie lekkim i średnim w planie dnia są ustalone pory aktywności ruchowej i rehabilitacji w znakomicie wyposażonych pomieszczeniach fizjoterapii i fizykoterapii.

Już wkrótce, na przełomie czerwca i lipca Centrum rozpocznie przyjmowanie pacjentów w stanie ciężkim i paliatywnym oferując pacjentom i rodzinom najwyższy standard usług i troskliwe towarzyszenie w tak trudnych, ostatnich chwilach życia

Dla programu Origin NeuroCare przeznaczone są 3 klastry dla osób wymagających wysokospecjalistycznej rehabilitacji po udarach i urazach mózgu, po urazach rdzenia kręgowego, dotkniętych chorobą Parkinsona, stwardnieniem rozsianym, afazją dysfagią i innymi problemami neurologicznymi lub ortopedycznymi. Wyposażenie Centrum w urządzenia rehabilitacyjne jest niespotykane dotąd w skali kraju i budzi podziw zarówno pacjentów, jak też odwiedzających centrum licznych osób ze środowiska medycznego. Urządzenia robotyczne do usprawniania kończyn dolnych i górnych dają skutecznie stymulują pracę mózgu, umożliwiając przyspieszone odzyskiwanie utraconyconych lub zaburzonych funkcji. Zabiegi fizykoterapii wykorzystujące lecznicze działanie mn. pola elektromagnetycznego, elektroterapię, laseroterapię, a także krioterapię miejscową i ogólnoustrojową oraz tlenoterapię hiperbaryczną niezwykle efektywnie wspomagają organizm w zwalczaniu problemów i regeneracji na poziomie komórek oraz tkanek. Program Origin NeuroCare oferowany jest w systemie stacjonarnym i ambulatoryjnym.

 

W Centrum pracują również ogólnodostępne poradnie specjalistyczne - osoby poszukujące porady lub terapii mogą skorzystać z konsultacji psychogeriatry, neurologa, psychiatry, ortopedy, lekarza rehabilitacji, kardiologa, neuropsychologa i neurologopedy.

INFORMACJE, ZGŁOSZENIA I REZERWACJA TERMINÓW:

Infolinia +48 797 606 112, tel. 22 102 60 80 od poniedziałku do piątku w godzinach 9-18

www.originpolska.com   e-mail: info@originpolska.com